W dniu 8 lutego2017 r odbył się wyjazd do Muzeum Rolnictwa imienia ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, na wernisaż „SGGW WCZORAJ I DZIŚ. DWA WIEKI TRADYCJI”, wystawy będącej elementem kończącym obchody 200-lecia wyższego kształcenia rolniczego w Polsce.

Ekspozycja została zaprezentowana w salach pałacu będącego dawną posiadłością rodziny Starzeńskich, a obecnie siedzibą tutejszego Muzeum.

W uroczystym otwarciu wystawy uczestniczyli przedstawiciele Władz Uczelni  prof. dr hab. Marian Binek - Prorektor ds. Nauki i prof. dr hab. Czesław Waszkiewicz  -  członek obu Rad Muzeów. Liczny udział w uroczystościach wzięli członkowie Stowarzyszenia Wychowanków SGGW. Przybyła liczna reprezentacja administracji lokalnej oraz uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza.

Po pięknych przemówieniach i wymianie pamiątkowych prezentów uczestnicy przeszli do sal wystawowych.

Scenariusz wystawy z okazji jubileuszu 200-lecia kształcenia rolniczego w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przygotowała Kustosz Muzeum SGGW pani mgr Karolina Grobelska, która w trakcie wernisażu przybliżyła nam jej koncepcję i tematykę.

Należy podkreślić niezwykłą serdeczność i gościnność jakiej doznaliśmy ze strony pani mgr Doroty Łapiak - Dyrektora Muzeum Ciechanowskiego i Jej pracowników. Po przyjeździe zostaliśmy oprowadzeni po salach pałacu niezwykle bogato wyposażonych w zbiory nawiązujące do jego przeszłości. Pokazano nam też piękną ekspozycję pisanek Wielkanocnych znajdującą się w zabytkowej chacie oraz stary drewniany kościół.

Po staropolsku zostaliśmy nakarmieni i napojeni. Uroku dodawała tego dnia  wspaniała zimowa sceneria. Żal było opuszczać tak niezwykłe miejsce. Obiecywaliśmy gospodarzom i sobie, że na pewno tu wrócimy!