Od bardzo wielu lat członkowie Stowarzyszenia Wychowanków SGGW w dniach poprzedzających Wszystkich Świętych odwiedzają groby zmarłych zasłużonych dla naszego Stowarzyszenia.

Na grobach prezesów i członków honorowych składamy kwiaty i zapalamy znicze. Pozostawiamy także okolicznościową tabliczkę z wyrazami naszej pamięci.

Odwiedzamy groby na 4 warszawskich cmentarzach: powązkowskim, północnym, bródnowskim i wilanowskim. Jesteśmy także na cmentarzu w Zalesiu Górnym, w Pyrach, Legionowie i Józefowie k/Otwocka.

 

 

Co roku w październiku, przy okazji wizyty w Zespole Szkól w Lipniku, odwiedzamy na cmentarzu parafialnym w Klimontowie grób naszego kolegi Felicjana Gołębiewskiego, długoletniego wiceprezesa Stowarzyszenia. Inicjatora powstania obelisku poświęconemu prof. J. Mikułowskiemu-Pomorskiemu w Malicach Kościelnych oraz nadania lipnickiej szkole imienia prof. J. Mikułowskiego-Pomorskiego.

 

W 2015 roku został opracowany spis miejsc spoczynku osób zasłużonych dla Stowarzyszenia Wychowanków SGGW. Spis ten zawiera krótką charakterystykę postaci, zdjęcie grobu i dokładne dane miejsca spoczynku.

 

Plik do pobrania